Tartalom töltése....
Győri szolgáltatói hőközpontok szétválasztása és felhasználói hőközpontok kialakítása
Energetikai megtakarítást eredményező és technológiai korszerűsítést jelentő beruházást hajtott végre a GYŐR-SZOL Zrt. a távhőszolgáltatás területén.
A munkálatok 2014. április 15-én kezdődtek és augusztus 31-ig tartottak. A projekt beruházási költsége 219 millió forint volt, amelyre a cég KEOP pályázaton több mint 109 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert.
A beruházás tárgyát képező, több száz lakást ellátó nagy tömb-hőközpontok (szolgáltatói hőközpontok) és az ellátott épületek közötti szekunder hálózat műszaki állapota szükségessé tette a hálózat felújítását.
A GYŐR-SZOL Zrt. úgy döntött, hogy nem a harminc évvel ezelőtti technológiát rekonstruálja, hanem az épületek hőfogadóit közvetlenül a primer rendszerre csatlakozó, csak az adott épületet ellátó felhasználói hőközpontokká alakítja át. A szolgáltatói hőközpontokat megszünteti, a hőközpont és az egyes épületek közötti szekunder fűtési és használati melegvíz távhővezetékeket korszerű, előreszigetelt, közvetlen földbe fektethető primer távhővezetékekkel váltja ki, a hőfogadók helyett pedig felhasználói hőközpontokat alakít ki, melynek szabályozása az adott épület igényéhez alkalmazkodik, biztosítva a távhőenergia hatékonyabb felhasználását.
A beruházás eredményeként a Szabolcska utca 27. szám alatti hőközpont, a Simor János püspök téri 1. hőközpont, a Petz Lajos utca 18. szám alatti hőközpont 1. fűtés blokk, valamint a Kodály Zoltán utca 2/E. szám alatti hőközpont 1. fűtés blokk szolgáltatói körzeteihez kapcsolt épületek saját primer hőközponttal rendelkeznek.
A munkák során 28 db új felhasználói hőközpontot, valamint ezek primer hőenergiával történő ellátására 984 méter új, előreszigetelt távhővezetéket is telepítettek.
A fejlesztésnek köszönhetően a hőveszteség, valamint a hőközpontok üzemeltetéséhez felhasznált villamos energia mennyisége csökken, és ezzel összefüggésben kevesebb lesz az üvegházhatású gázok kibocsátása is.
A GYŐR-SZOL Zrt. a fejlesztések megvalósítására a Környezet és Energia Operatív Programból a KEOP-5.4.0/12-2013-0017 projekt keretében 109.693.683 forint vissza nem térítendő támogatást kapott.
A 2014. május 19-i sajtóközlemény pdf formátumban ide kattintva elérhető.
A 2014. augusztus 29-i sajtóközlemény pdf formátumban ide kattintva elérhető.
Galéria - Hőközpontok szétválasztása